Nejčastější otázky o převodu části portfolia

19.06.2023
Entri

Převod odběrných míst Entri ke společnosti První česká energie a.s. – otázky a odpovědi

Uvědomujeme si, že změny související s převodem části portfolia Entri a.s. ke společnosti První česká energie a.s. mohou vyvolat řadu otázek. Aby nejasností a nejistoty bylo na Vaší straně co nejméně, sepsali jsme do jednoho přehledného článku odpovědi na nejčastější dotazy týkající se této situace.

 

  1. Kdy a proč se mění můj vykupující obchodník?

V Entri a.s. se v budoucnu zaměříme pouze na poskytování služeb subjektu zúčtování a velkoobchodní dodávky. Pro rychlý růst a úspěch naší společnosti momentálně není v našich kapacitních možnostech nabízet výkup a zároveň dodávky elektrické energie za spotové ceny.

Proto se 30.6.2023 část portfolia Entri a.s. převádí k dodavateli První česká energie a.s., která se stává vykupujícím obchodníkem Vaší elektřiny z obnovitelných zdrojů a současně Vám nabízí dodávky elektřiny za spotové ceny.

 

  1. Co to pro mě znamená?

Převod pro Vás neznamená výrazné změny a nenese s sebou žádné nepříjemnosti. Mění se pouze vykupující obchodník Vaší elektřiny, což znamená že platby za výkupy Vám budou pouze přicházet z jiného účtu.

 

  1. Mění se moje smlouva nebo ceny v ní?

Rozhodně ne. U Vaší smlouvy nedochází k žádné změně. Zůstávají Vám zachovány stejné cenové, smluvní a obchodní podmínky.

 

  1. Kdy mi přijde vyúčtování?

Veškerá vyúčtování Vám budou nadále zasílána v řádných termínech. Pouze pokud jste zákazník s roční fakturací, obdržíte mimořádné půlroční vyúčtování, za které samozřejmě nebudete hradit žádný fakturační poplatek.

 

  1. Je potřeba učinit nějaké kroky?

Nikoli, nemusíte dělat vůbec nic. Smlouva se nemění a o potřebné formality se postaráme my. Jediným dobrovolným krokem, který můžete sami učinit, je uložit si kontaktní údaje na První českou energii a.s.

 

  1. Kdo je První česká energie a.s.?

První česká energie je česká společnost zabývající se dodávkami energií. Jedná se o spolehlivou firmu se stabilním kapitálem patřící mezi 10 nejlepších českých alternativních dodavatelů v České republice. Společnost je součástí silné finanční skupiny YD Capital. Více informací o První české energii naleznete na webu: www.prvniceskaenergie.cz nebo na telefonním čísle 800 430 430.

 

  1. Můžu využívat nějaký zákaznický portál? Na koho se mám obrátit v případě dotazů?

Pro správu svých odběrných míst budete moci využít online zákaznický portál První české energie a bezplatnou infolinku, na které Vám budou zodpovězeny veškeré dotazy a ochotně vyřízeny všechny požadavky.

 

  1. Jaké výhody mi tato změna přinese?

Vedle prvotřídní péče, První česká energie nabízí i dodávky komodit za pevné i spotové ceny. Můžete tedy mít dodávky i spotřebu pohodlně a přehledně u jednoho dodavatele. V závislosti na situaci na energetickém trhu velmi doporučujeme uzavřít smlouvu na dodávky energií za spotové ceny, které jsou dlouhodobě nejvýhodnější. První česká energie Vám dodávky energií zajistí za férové spotové ceny.

 

  1. Proč je výhodné přejit na spotové ceny i u dodávek?

Spotové ceny jsou z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější a nejpříznivější. Ceny komodit jsou na energetickém trhu ovlivňovány nabídkou a poptávkou, které se mění v závislosti na řadě faktorů – ovlivňuje je počasí, světová geopolitická situace, ale i společenské i kulturní návyky lidí.

Spotové ceny, na rozdíl od fixovaných cen, ve kterých je vždy zanesen i výrazný poplatek „za jistotu“, tyto výkyvy odráží. Kdykoli cena komodit na energetickém trhu klesne, vy šetříte peníze.

Vývoj cen můžete pohodlně sledovat na webu OTE (operátor trhu). Cena elektřiny se mění každou hodinu, cena plynu se mění každý den. Ceny elektřiny jsou vždy známy s denním předstihem.

 

Nenašli jste odpověď, která Vás zajímá? S jakýmkoli dotazem se na nás můžete kdykoliv obrátit prostřednictvím emailu: zakaznik@entri.cz nebo telefonu: +420 469 779 229. Děkujeme!