Nejčastější dotazy našich zákazníků

24.05.2022
Entri

V Entri se často setkáváme s řadou různých dotazů týkajících se výkupu elektřiny, poplatků nebo jiných náležitostí spojených s procesem prodeje přebytků vyrobené elektrické energie. Odpovědi na otázky jsme pro Vás sepsali do přehledného článku, který jistě mnohé objasní.

Co je výrobní EAN kód a kde ho najdu?
Výrobní EAN je 18místné číslo, které je přiděleno výrobně. Můžete si ho představit jako rodné číslo Vaší výrobny. Výrobní EAN Vám jednoduše přidělí Váš distributor.

Cena výkupu se stanovuje jako průměr za poslední 3 měsíce?
Průměrná cena za 3 měsíce je cenou orientační. V Entri nic neprůměrujeme. Odměnu dostanete podle ceny za každou jednotlivou hodinu zvlášť, kdy aktuální výši ceny můžete sami sledovat a kontrolovat online.

Jak zjistíte, kolik elektřiny vyrábím? Je mojí povinností vám informaci o vyrobené elektřině sdělovat?
Data o Vámi vyrobené elektřině průběžně zasílá Váš distributor operátorovi trhu, který je následně poskytuje nám. Vy proto nemusíte nic složitě zjišťovat a informace nám sdělovat.

Co se stane, když do sítě nedodám předpokládaný objem přetoků? Hrozí mi nějaké sankce?
Žádné sankce Vám s námi nehrozí. U Entri se k žádnému konkrétnímu objemu elektřiny dodávanému do sítě nezavazujete. Pokud budou Vaše přetoky nulové, pouze neobdržíte odměnu.

Kolik zaplatím za vaši službu?
Naše podmínky jsou zcela transparentní. Pokud se rozhodnete pro fixní produkty, jejich cena je konečná a žádné další poplatky za naše služby hradit nebudete. V případě výběru spotových produktů je marže také jasně daná, a činí vždy 500 Kč/MWh. Za každou vystavenou fakturu je účtován administrativní poplatek 19 Kč.

Budu při prodeji elektřiny hradit další poplatky za distribuci?
Nebudete. Jako výrobce energie žádné poplatky za distribuci nehradíte.

Jak probíhá vyúčtování a fakturace?
Po skončení zúčtovacího období, které může být kalendářním měsícem, čtvrtletím nebo rokem, spočítáme Vaši celkovou výrobu a stanovíme výši Vaší odměny, kterou automaticky zašleme na Váš bankovní účet.
Fakturu vystavíme za Vás, v režimu takzvané samo-fakturace, a okamžitě ji uhradíme. Vy tedy fakturu nevystavujete a nezasíláte, fakturu obdržíte připravenou a odměnu přesně spočítanou. Za každou vystavenou fakturu je účtován administrativní poplatek 19 Kč.

Na jak dlouho se uzavírá smlouva?
V Entri smlouvy běžně uzavíráme do konce kalendářního roku. Pokud si ale chcete zajistit výhodné výkupní ceny na delší časové období, jistě se domluvíme.

Potřebuji jako prodejce přebytků vyrobené elektřiny živnostenský list nebo určitou licenci?
Licenci ani živnostenský list pro prodej elektřiny nepotřebujete. Podmínkou pro prodej elektřiny je přidělený výrobní EAN.

Musím příjmy z prodeje přebytků elektrické energie danit?
Pokud Vaše zisky z prodeje přebytků vyrobené elektřiny nepřesáhnou částku 30.000 Kč, tyto příjmy danit nemusíte. Příjmy z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadovaná licence udělovaná ERÚ (do 10 kWp), jsou totiž zařazeny mezi takzvané ostatní příjmy a jsou do výše 30.000 Kč osvobozeny od daně z příjmu.

Kdo přebírá odpovědnost za odchylku?
Odpovědnost za odchylku pro Vaše výrobní místo přebere naše společnost Entri. Za tuto službu nehradíte žádný další poplatek, je součástí naší nabídky.

Jak s Entri zahájím spolupráci?
V případě zájmu o spolupráci stačí jednoduše vyplnit kontaktní formulář, na základě kterého se Vám ozveme a vše společně domluvíme.

Nenašli jste odpověď, která Vás zajímá? S jakýmkoli dotazem se na nás můžete kdykoliv obrátit prostřednictvím emailu: zakaznik@entri.cz nebo telefonu: +420 469 779 229. Děkujeme!